Film

Ciekawostki o Dominikanie

By 16 lipca 2020No Comments

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Dominikański Oscar de la Renta to jeden z najbardziej znanych projektantów mody XXI wieku. Urodził się 22 lipca 1932 roku w Santo Domingo, stolicy Dominikany, jednym z najpiękniejszych miast na Karaibach.

Jego ubrania noszą Amerykanie, tacy jak Laura Bush (Pierwsza Dama) i Hillary Clinton (Kongresmenka).

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Pierwszą dominikanką Miss World była Mariasela Alvarez Lebron, która została koronowana na Miss World w 1982 roku. Nie była faworytką do zdobycia korony …

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Baseball jest obywatelem Republiki Dominikany.

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Felix Sanchez to bohater Dominikany. Zdobył złoty medal w biegu na 400 m przez płotki na Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach. Felix Sanchez urodził się 30 sierpnia 1977 roku w Nowym Jorku. Jego rodzice urodzili się na Dominikanie.

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Konkurs Miss Universe 1977 odbył się w Santo Domingo. Po raz pierwszy w historii Miss Universe Miss Dominikana zakwalifikowała się do półfinałów w Miss Universe. Miss Dominican Republic 1977, Blanca Aurora Sardiñas, która bardzo dobrze mówiła po angielsku, była jedną z najbardziej eleganckich kobiet w Miss Universe 1977. Sędziami byli Marisol Malaret (Miss Universe 1970), Gordon Parks (fotograf), Oscar de la Renta (projektant mody) , Armando Bermudez (biznesmen), Wilhelmina (projektantka mody), Vidal Sasoon (stylistka), Linda Cristal (aktorka), Roberto Cavalli (projektant mody), Robert Evans (aktor), Howard W. Koch (operator), Uri Geller (iluzjonista) oraz Dionne Warwick (piosenkarka).

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Igrzyska Panamerykańskie 2003 odbyły się w metropolii Dominikany.

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów 1974 odbyły się w Santo Domingo, w których wzięły udział 22 kraje.

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Republika Dominikany to miejsce narodzin Amelii Vegi, która w 2003 roku została Miss Universe.

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Juan Luis Guerra to jeden z najbardziej szanowanych śpiewaków w Ameryce Łacińskiej. Urodził się 7 czerwca 1957 roku w Santo Domingo.

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Maria Afrika Vidal de Santos Silas, znana jako Maria Montez, była jedną z pierwszych latynoskich aktorek w Hollywood. Maria Montez urodziła się 6 czerwca 1917 roku w Barahona na Dominikanie. Była jedną z najpiękniejszych aktorek w historii Hollywood.

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE …

Kolonialne miasto Santo Domingo zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1990 roku.