Film

Efekty specjalne przy wyjeździe do Rio

By 16 lipca 2020No Comments

Lot do Rio, wydany w 1933 roku, jest jednym z kamieni milowych w historii Hollywood, biorąc pod uwagę pionierski wpływ, jaki wywarł na filmy, które nastąpiły po nim pod względem efektów specjalnych i zastosowania innych nowoczesnych technologii. Jest to jeden z najbardziej znanych filmów wszechczasów, który zdobył wiele nagród i nominacji za znakomite wykorzystanie efektów specjalnych w czasach, gdy nie był tak modny i wykorzystywał go w różnych sekwencjach, tworząc dla siebie niszę.

Reżyserem filmu „Flying down to Rio” był Thornton Freeland, a producentami filmu byli Merian C. Cooper i Lou Brock. Nawet we wczesnych latach kręcenia filmów w Hollywood budżet tego filmu był bardzo wysoki, a poza wykorzystaniem efektów specjalnych aktorzy nie otrzymaliby zbyt wiele w dzisiejszych czasach (w przeciwieństwie do dzisiejszych), dzięki czemu można łatwo wyobrazić sobie, jak drogie w tamtych czasach mogły to być efekty specjalne.

Zdjęcia do filmu pochodzą od J. Roy Hunta, a Jack Kitchin dokonał całej edycji tego filmu. Najsłynniejsze ujęcie filmu znajduje się na końcu filmu, gdzie tańczy się na skrzydłach samolotu, a było to ujęcie lub sekwencja, która nadała nazwę temu filmowi folklor hollywoodzkich filmów i sprawiła, że ​​Linwood Dunn. Kto sprawił, że efekty specjalne filmu stały się legendą?

W tych wczesnych czasach filmowania, kiedy w ogóle nie było technologii; Dunn zastosował matową technologię podróżną wraz z niebieskimi ekranami, aby osiągnąć pożądany efekt w słynnej sekwencji tanecznej Lecąc do Rio. Studio, w którym opracowano tę technologię, było RKO Studios, a infrastruktura studia ogromnie pomogła Dunnowi, który stworzył „ubrania”, w których musiał tworzyć przejścia takie jak wycieraczka.

Mimo, że brzmi to bardzo prosto i niemal dziecinnie dobrze, z ilością technologii, którą mamy teraz, nie było dużo technologii, aby się oprzeć w tych wczesnych dniach, i wszystko musiało być zrobione fizycznie, i to jest to, gdzie jest Sukces Dunna, redaktora i operatora z Flying Down to Rio, który stworzył z nich legendy.